Sizi tanıyabilir miyiz hocam?

İsmim Özay ÖZ. 1968 İzmit doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İzmit’te tamamladıktan sonra 1985 yılında  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başladım.  1997 yılında da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Kliniğinden uzmanlığımı aldım.

Asistanlığımın son 3 yılı boyunca sadece retina hastalıkları ve cerrahisi üzerine Türkiye’de  vitreoretinal cerrahiyi ilk ve yoğun olarak yapan hocalarımızdan birebir eğitim aldım. 

Daha sonra nerelerde çalıştınız?

1997 yılında SSK Ankara Ulucanlar Göz Hastanesine atanmamla birlikte aktif olarak retina kliniğinde 2000 yılına kadar çalıştım.

2000 yılında Mersin Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak göreve başladım ve üniversitenin retina kliniğini kurarak Mersin ilinde ilk defa vitreoretinal cerrahiyi başlattım. Kısa sürede kliniğimiz çevre illerden gelen hastalar için referans hastane olmayı başarmıştır.

2002 yılında ABD’de Saint Louis University Anheuser Busch Eye Institute ve yine aynı yıl Cleveland Clinic Cole Eye Institute’de ve 2007 yılında Almanya’da Frankfurt Retina Enstitüsünde Retina hastalıkları ve Göz içi cerrahisi konusunda çalıştım.

2005 yılında doçent oldum.

2008 yılına kadar Mersin Üniversitesinde vitreoretinal cerrahide ki yoğun çalışmalarım ile birçok uluslararası ve ulusal bilimsel yayın yaparak çeşitli ödüller aldım.

Daha sonra değişen yasalar doğrultusunda tercihimi özelden yana kullanarak üniversiteden ayrıldım. 2008 yılında  Adana Sevgi Göz Merkezinde çalışmaya başladım. 2013 yılına kadar da benim için değerli olan 6 meslektaşımla güzel bir ekip olarak çalıştık.

Kendi kliniğinizi ne zaman açtınız?

2014 yılının başını meslek hayatımda ki dönüm noktalarından birisi olarak tanımlayabilirim. Hastalarıma daha iyi hizmet verebilmek adına yeni bilgiler ve en son teknolojik donanım eşliğinde mükemmel hasta bakımını sağlamak için kendi kliniğimi kurmaya karar verdim. Hastalarıma daha çok zaman ayırabilip, onları bir yakınım gibi sahiplenebildiğim için mutluyum.

Bize biraz çalışmalarınızdan bahsedermisiniz?

20 yıldır retina-makula-vitreus hastalıkları ve cerrahisi konularında çalışmalarımı sürdürmekteyim. Uzmanlık alanım diyabetin göz komplikasyonları, retina yırtığı ve dekolmanları, göz travmaları ve göz içi yabancı cisimler, retina damar hastalıkları, makula (sarı nokta) dejeneresansı, makula deliği, doğumsal retina hastalıkları, prematüre retinopatisi tanı ve tedavisi, katarakt cerrahisinin komplikasyonları olup bu konularda yaklaşık 10 binin üzerinde cerrahi müdahale gerçekleştirmiş bulunmaktayım.

 

 

Bağlantılar

Bize Yazın bilgi@adanaretina.com 0322 457 77 88 0533 527 28 27
RandevuRandevu AlınRandevu Almak için Tıklayın